Ortopedické vložky

Specializujeme se na výrobu individuálních vložek na míru. Každá noha je jiná a svým způsobem unikátní. Ortopedické vložky jsou vyráběny vždy individuálně dle získaného otisku nožní klenby. Ortopedické vložky vyrábíme pro vady chodidel typu: příčné a podélné plochonozí, halux valgus, nebo pro valgózní či varózní postavení paty. 
Jsme specialisté na výrobu proprioceptivních vložek Proprio. 

Ortopedické vložky jsou hojně využívaným nástrojem při léčbě celé řady poruch pohybového aparátu. Můžeme je dělit dle způsobu výroby na sériové a individuální, dle materiálu (pevné a měkké materiály), funkce (korekční, odlehčující, podpůrné) apod. Pro náš účel je, z funkčního hlediska nohy, ideální rozdělení na pasivní a proprioceptivní (aktivní).

Je důležité rozdělovat mezi vložkou sériovou a individuálně zhotovenou. Sériové vložky, které jsou volně dostupné k zakoupení v lékárnách či obchodech, nemají nic společného s individuálním tvarováním. Nošení takové vložky často nemá při léčbě žádný efekt, nebo může plosce chodidla dokonce uškodit. Proto v případě, že se v terapii přistupuje k léčbě pomocí ortopedické vložky, je důležité je zhotovit individuálně na míru.

Na našem pracovišti máme primáře, který Vám v případě klinického vyšetření  a indikace předepíše poukaz na léčebnou pomůcku.         V případě že je poukaz vypsán lékařem, se doplatek na speciální ortopedické vložky do bot pohybuje v rozmezí od 330,-kč do 700,-kč (záleží na vybraném typu ortopedické vložky). Nárok na poukaz na léčebnou pomůcku je vždy 1x za rok (2 páry), nebo 1x za půlrok (1 pár). Vložky Vám vydáme v den první návštěvy. 

A můžete u nás platit platební kartou :)